Rolety w kasecie to oferta kierowana dla bardziej wymagającego klienta. Okna coraz częściej stanowią ważny element wystroju i dekoracji wnętrz.

Rolety w kasecie doskonale nadają się do nowoczesnych okien.

Podnoszą walory estetyczne i użytkowe zapewniając skuteczną ochronę. Kaseta rolety wykonana jest z aluminium lakierowanego proszkowo lub powleczona okleiną drewnopodobną, Kolorystyka oklein i kaset rolet jest zgodna z większością oklein stosowanych przy produkcji okien. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać dużą estetykę. Okno i rolety w kasecie tworzą pasujący komplet. Okleiny wykazują dużą odporność na UV i temperaturę trwałość okleiny to kilkanaście lat, kasety nie ulegają przebarwieniom. Dostępne kolory to; Biały, Brązowy, Złoty dąb, Machoń, Sosna i Orzech włoski. Rolety w kasecie mogą dodatkowo posiadać. Prowadnice utrzymujące materiał przy oknie podczas ustawienia okna w pozycji uchyłu uszczelniające prześwity światła po bokach. i zapobiegają poruszaniu np. podczas przeciągów. Prowadnice dzielimy na dwa rodzaje, prowadnice płaskie i prowadnice przestrzenne.

Rolety z prowadnicami płaskimi są przykręcane lub przyklejane do listw przyszybowych. Materiał opuszcza i podnosi się tuż przy szybie.

Rolety z prowadnicami przestrzennymi można zamontować bez przykręcania kasety wystarczy powiesić taka roletę na ramie okna , kaseta rolety wyposażona jest w metalowe haczyki Prowadnice przestrzenne maja kształt litery C a mocuje się za pomocą taśmy dwustronnej .

Rolety w kasecie bez prowadnic to idealne rozwiązanie Montaż takich rolet jest łatwy i prosty, wystarczy je zawiesić na skrzydle okna. Jest to bardzo wygodna, bezinwazyjna forma montażu, pozwalająca w każdej chwili na demontaż np. w celu umycia okna.

Tkaniny mające zastosowanie przy tego typu roletach to wszystkie popularne materiały poliestry tkaniny podgumowane, tkaniny z srebrną powłoką odbijającą promienie słoneczne, wszystkie materiały typu dzień noc,

ZALETY:

  • prosty montaż do wielu rodzajów okien
  • samoblokujące niezawodne mechanizmy
  • duża kolorystyka materiałów
  • kasety wykonane z aluminium
  • kaseta osłania materiał przed kurzem –

Wymiary maksymalne szer. 170 cm wys. 230cm (większe wymiary po konsultacji) – max wys. rolet dzień noc ok. 160 cm (tyle materiału mieści się w kasecie).